Odwołany lot

Jak uzyskać odszkodowanie za odwołany lot?

Twój lot został odwołany? Możesz otrzymać odszkodowanie. Złóż wniosek na OdszkodowaniaZaLot.pl i sprawdź, jaka należy Ci się rekompensata.

Odwołany lot - co robić? Czy przysługuje nam odszkodowanie?

W przypadku odwołanego lotu przewoźnik powinien nam zapewnić kolejny przelot w najbliższym możliwym terminie. Jednak w praktyce jest z tym różnie. Zwłaszcza, jeśli mamy zamiar polecieć do miejsca, do którego loty nie odbywają się zbyt często. Oprócz tego mamy także prawo do reklamacji i uzyskania rekompensaty, której średnia wysokość może wynosić od 250 do 600 €.
Dodatkowo istnieją wyjątki, które opisane są w treści rozporządzenia i dotyczą one np. sytuacji, gdy lot został odwołany co najmniej 2 tygodnie przed planowaną datą lotu lub gdy odwołanie lotu było spowodowane czynnikami, na które przewoźnik nie miał wpływu. Do takich czynników można zaliczyć np. złe warunki pogodowe albo zagrożenie terrorystyczne.


Co zrobić w przypadku odwołanego lotu?

Zazwyczaj taką sytuację możemy opisać w formularzu reklamacyjnym, znajdującym się na stronie internetowej przewoźnika. W terminie 30 dni od otrzymania naszej skargi, powinna zostać wysłana odpowiedź. W przypadku braku odzewu lub odmowy wypłacenia odszkodowania, sprawa może zostać skierowana na drogę sądową. Warto jednak wcześniej zapoznać się z przepisami, które pomogą nam w ubieganiu się o odszkodowanie.

Należy odnieść się do Rozporządzenia (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lutego 2004 r. ustanawiającego wspólne zasady odszkodowania i pomocy dla pasażerów w przypadku odmowy przyjęcia na pokład albo odwołania lub dużego opóźnienia lotów, uchylające rozporządzenie (EWG) nr 295/91. W przypadku odwołanego lotu szczególnie interesują nas artykuły 5. (Odwołanie) i 7. (Prawo do odszkodowania).

Możemy sami ubiegać się o odszkodowanie za odwołany lot. Nie każdy jednak jest odpowiednio zaznajomiony z przepisami, dlatego w tych przypadkach spieszymy z pomocą. Jeśli nie wiesz, czy należy Ci się rekompensata za odwołany lot, skontaktuj się z nami i opisz nam swoją sytuację. Po naszej stronie zapewnimy Ci kompleksową i bezkosztową pomoc, aby Twoja sprawa zakończyła się pomyślnie.

Podziel się:

Uzyskaj odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot

O nas

Świadczymy bezpłatną i pełną pomoc w zakresie uzyskania odszkodowania od linii lotniczych z uwagi na odwołany czy opóźniony lot.


Regulamin | Polityka prywatności

Kontakt

Pure Media Sp. z o.o.
ul. Księcia Witolda 49/14
50-202 Wrocław

+48 793 33 66 99